Система экономії електроенергії ECOSPECTR

СИСТЕМА ЕКОНОМІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ECOSPECTR
Якщо з якихось причин Ви не хочете відразу відмовитися від централізованого електропостачання ми пропонуємо скористатися поетапним впровадженням альтернативного електропостачання і почати з системи ECOSPECTR.
Основою системи ECOSPECTR є комутаційний пристрій ECOSPECTR-SD на основі якого можна впроваджувати альтернативне електропостачання.
1 крок. Перехід на більш низький тариф та встановлення додаткового обладнання.
З 01 квітня 2017р. тариф для приватних будинків  обладнаних електричним опаленням становить 0,90 грн за 1 кВт, а якщо споживання складе більше 100 кВт на місяць то перевищення оплачується за тарифом 1,68 грн за 1 кВт.
Якщо приватний будинок обладнаний електричним опаленням, то в період з 1 травня по 30 вересня тариф розраховується як наведено вище. З 1 жовтня по 30 квітня перевищення понад 300 кВт на місяць оплачується за тарифом 1,68 грн за кВт. Найправильніший крок (якщо у Вас електроопалення) -перейти на тариф електроопалення.
У будь-якому випадку Вам необхідно знизити енергоспоживання якомога більше, щоб не вийти за перевищення по звичайного тарифу.
а) Найелементарніше-заміна звичайних вакуумних електроламп на світлодіодні і контроль за вимиканням електроприладів.
б) Наступне що можна зробити, це замінити звичайний лічильник на двозонний і деякі роботи (наприклад прання або миття посуду посудомийній машиною) проводити в нічний час з 23-00 до 7-00 оплачуючи при цьому 0,5 тарифу. Енергоспоживання при цьому звичайно не зменшиться, але оплата буде менше. Правда не всі споживачі електричного струму обладнані режимом відстрочки включення та й коштують вони дорожче.
в) Для того щоб зменшити незручність пов’язане з прив’язкою до часу включення / вимикання побутового електрообладнання в нічний час пропонується замінити електророзетки, до яких вони підключені на «розумні електророзетки» і управління ними вивести на комутаційне пристрій ECOSPECTR-SD. ECOSPECTR-SD також можна запрограмувати на включення / вимикання будь-яких електроприладів за графіком (час, день тижня, дата), що істотно зменшить споживання електроенергії.
г) Якщо елементарні заходи наведені вище вже виконані, пропонуємо комутаційний пристрій ECOSPECTR-SD дообладнати малопотужним мережевим інвертором і підключити невелику кількість сонячних панелей з таким розрахунком, щоб вироблена ними електроенергія не перевищувала середнє денне електроспоживання. В цьому випадку при відносно невеликих вкладеннях Ви істотно зменшите своє електроспоживання і навіть можете виходити в «нуль».
2 крок. Впровадження гібридної системи ECOSPECTR.
Подальше удосконалення своєї енергонезалежності може йти декількома шляхами.
а) збільшення кількості сонячних панелей і заміна двухзонного лічильника на лічильник «зеленої енергії». При цьому енергокомпанія оплачує Вам різницю від виробленої і спожитої електроенергії за високим тарифом. В даному випадку все раніше поставлене обладнання в комутаційному пристрої ECOSPECTR-SD залишається і додаються необхідні блоки.
б) у зв’язку з тим що в нічний час сонячні панелі не працюють, а в зимові місяці і похмуру погоду вони малопродуктивні, додатково встановлюють вітрогенератори потужністю до 5 кВт на щоглі SPECTRMAST які підключають до комутаційного пристрою ECOSPECTR-SD з висновком на лічильник «зеленої енергії». Як показала практика використання в приватних забудовах вітрогенераторів потужністю БІЛЬШ ніж 5 кВт-економічно неефективно.
в) для того щоб вироблена електроенергія від встановлених сонячних панелей і вітрогенератора більше продавалася за «зеленим тарифом» можна ще зменшити власне електроспоживання за рахунок інтеграції в систему опалення житлового будинку сонячних колекторів. Систему управління опаленням можна доручити комутаційного пристрою ECOSPECTR-SD додавши відповідні функції.
г) якщо установка лічильника «зеленого тарифу» неможлива, немає прямого підключення до РЕМ (наприклад в садових товариствах), до комутаційного пристрою ECOSPECTR-SD підключають потужні акумулятори, а ECOSPECTR-SD має бути доповнений інвертором потрібної потужності. Кількість і ємність акумуляторів розраховується залежно від споживання.