«Зелений тариф» для приватного будинку: як зареєструвати сонячні батареї

Сонячні батареї — тільки одна зі складових автономної сонячної енергетичної установки, але головна. Тому «сонячною батареєю» зазвичай називають і всю систему. Ми розповімо, як зареєструвати сонячні батареї і підключити «зелений тариф» для економії на комунальних послугах.

Призначення сонячної батареї в перетворенні накопиченої сонячної енергії в електричну. Крім самих батарей (інакше кажучи, фотоелектричних елементів) в систему входять стабілізатор і інвертор для перетворення постійного струму в змінний.

Проводять два типи сонячних батарей — кремнієві і плівкові. Перші поширені більше, на увазі порівняльної простоти їх виробництва. Крім того, кремнієві батареї (а точніше, їх полі- і монокристалічні підвиди) відрізняються найбільшою ефективністю серед побутового спектра виробів.

Домовласник має право змонтувати як мережеву сонячну електростанцію, так і акумуляторну. Перша — максимально економна, оскільки вона технологічно простіше. Друга коштує дорожче, але дозволить накопичувати надлишки і простіше переживати стрибкоподібні періоди виробництва і споживання енергії.

Важливо розуміти і геометричні параметри. З 1 м2 площі фотоелемента можна отримати до 120 Вт на годину. Але лише в саму сонячну погоду. Так що для будинку, де живе 3-4 людини (і споживання електроенергії становить близько 200-300 кВт на місяць) буде потрібно облаштування поля сонячних батарей площею в 20 м2, спрямованих на південь. При бажанні заробляти, потрібно змонтувати батареї площею 30-40 м2.

Устаткування може бути як українського, так і зарубіжного виробництва. Важливо тільки, щоб воно було сертифіковано для установки на території нашої країни.

4 кроки: як зареєструвати «зелений тариф»
Крок 1. Встановлення сонячних батарей. Обов’язковою умовою для підключення «зеленого тарифу» є наявність вже встановлених сонячних батарей. Юридичних обмежень тут немає, державні нормативи дозволяють монтувати сонячні батареї на даху або фасаді будівлі, а також на будь-яких типах конструкцій, розташованих на грунті.
Головне, щоб енергетична техніка була розташована строго в межах присадибної ділянки та відповідно до будівельних нормативів. Зокрема, потрібно враховувати міцність покрівельної конструкції. Але додатково узгоджувати сонячні батареї в пожежних або санітарних інстанціях не потрібно. Також допускається монтаж як силами найнятої організації, так і власноруч. Правда, запросити фахівців все одно знадобиться. Вони повинні зробити схему підключення генеруючої установки.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ «Зеленый тариф» для частного дома: как заработать на солнечных батареях?

Крок 2. Встановлення двунаправленного лічильника. Після цього треба звернутися до місцевого управління обленерго, де уточнити вимоги до технічних характеристик електролічильника. Купувати його саме там необов’язково, але замовити послуги повірки та опломбування — потрібно. Ця процедура займає в середньому 5-10 днів.
Крок 3. Викопіювання території. Паралельно в органі місцевого самоврядування (наприклад, сільській раді або районному управлінні з питань архітектури та містобудування) потрібно замовити викопіювання місцевості з точним зазначенням розташування енергетичної установки. Її зобов’язані видати в той же день, утримавши вартість послуги (150-200 грн).
Крок 4. Укладення договору. По завершенні всіх цих дій потрібно знову відправитися в місцеве обленерго і подати там заяву-повідомлення про приєднання на покупку електроенергії у власного домашнього господарства. У заяві слід вказати реквізити банківського рахунку для зарахування коштів (це обов’язково повинен бути дебетовий рахунок, відкритий в національній валюті). До нього необхідно додати:

— два примірника схеми підключення генеруючої установки;
— копії технічних паспортів і сертифікатів на все встановлене обладнання;
— копії правовстановлюючих документів на право власності житлового будинку;
— копії паспорта та свідоцтво про присвоєння ідентифікаційного податкового номера.
Результатом стане укладення договору c обленерго на покупку електроенергії за «зеленим тарифом». В середньому процедура від моменту замовлення сонячних панелей до початку продажу надлишків енергії державі займає близько двох місяців.

Як збільшити потужність сонячної батареї?
Потужність сонячної установки може становити не більше 15 кВт (в системі, розрахованої на напругу 220 В) і до 30 кВт (380 В). Якщо є бажання встановити батарею підвищеної продуктивності (більше 15 кВт в системі, розрахованої на напругу 220 В, і більше 30 кВт в системі на 380 В), потрібно подати заявку на збільшення встановленої потужності і переукласти договір з обленерго на користування електроенергією. При цьому потрібно буде заплатити 980 грн мита за кожен 1 кВт підвищення потужності.

ДЛЯ РАЗМЕЩЕНИЯ ЗАКАЗА ИЛИ ПОЛУЧЕНИЯ КОНСУЛЬТАЦИИ:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *