Принцип роботи теплового насоса: як перетворює тепло, схема і пристрій

Опалення тепловим насосом — це один із способів обігріву будівлі, альтернатива газовому котлу. Як джерело енергії вони використовують тепло навколишнього середовища — землі, повітря, води і перетворюють його в теплову енергію для опалення будинку.

Далі ми докладно і наочно розглянемо, схему, пристрій і принцип роботи теплового насоса.

СХЕМА ТЕПЛОВОГО НАСОСА 
Перш ніж розглянути як працює тепловий насос, потрібно зрозуміти з яких основних елементів він складається. Кожен насос незалежно від способу отримання тепла містить:

Схема расположения элементов теплового насоса

ПОРЯДОК І ПРИНЦИП ДІЇ ТЕПЛОВОГО НАСОСА
Багатьом знаком принцип роботи холодильника: тепло відбирається з внутрішньої частини і виводиться назовні — задню або бічну стінку. Принцип опалення тепловим насосом схожий. Насос відбирає тепло з навколишнього середовища і переносить його в будинок. Причому особливість роботи його роботи в тому, що з навколишнього середовища він отримує температуру 0 … +7 ˚С, а перетворює її в 35-50˚С.

ПОРЯДОК РОБОТИ:

1.Тепловий насос витягує тепло з навколишнього середовища — землі, повітря або води. Достатня температура — 0 … 7˚С.
2.Усередині насоса встановлений випарник з холодоагентом. Це особлива рідина, яка закипає при температурі близькій до 0 ˚.
3.За рахунок тепла отриманого з навколишнього середовища холодоагент закипає і приймає газоподібну форму.
4.У вигляді газу холодоагент надходить у компресор. Тут він стискається, в результаті чого збільшується його тиск і зростає температура.
5.Далі вже нагріте газ надходить в конденсатор, де віддає тепло системі опалення. Після чого він охолоджується і знову приймає рідкий стан.
6.Рідкий холодоагент надходить в розширювальний клапан, де його тиск знижується до початкового низького значення.
Після цього холодоагент повертається у випарник. Контур замикається. Процес повторюється безперервно.

ВИСНОВКИ
Головним компонентом у схемі роботи теплового насоса є холодоагент — спеціальна рідина, яка закипає при низькій температурі. Саме завдяки їй одержувані з землі або повітря 0 … + 7˚С перетворюються в +40 … + 50˚С необхідні для роботи системи опалення.

Чим вище температура навколишнього середовища, тим стабільніше і вище ККД теплового насоса. Ось чому грунтові теплові насоси вважаються більш ефективними, ніж повітряні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *